Newsletter o zmianach związanych z RODO

Kwiecień już się kończy a wraz z nim rozliczeniowe szaleństwo. Ale to nie koniec wytężonej pracy. Już w najbliższą sobotę 4 maja wchodzi w życie pakiet legislacyjny, który miał za zadanie dostosować polskie prawo do unijnych dyrektyw związanych z ochroną danych osobowych.

Newsletter o sprawozdaniach finansowych
Do tej pory sprawozdania finansowe sporządzane były formie papierowej i ręcznie podpisywane przez cały zarząd. Następnie tak sporządzone dokumenty przesyłano do KRS. Dotychczasowa forma zostanie zastąpiona nowoczesną forma, która ma być dużo wygodniejsza, ale trzeba się do niej odpowiednio przygotować. 

Newsletter o split payment, czyli mechanizmie podzielonej płatności

Bruksela pomyślnie przyjęła wniosek polskiego rządu o możliwość wprowadzenia obowiązkowego split payment. Zgoda reszty państw europejskich to raczej formalność. Co oznacza, że część przedsiębiorców będzie zobligowana do stosowania mechanizmu podzielonej płatności prawdopodobnie już od lipca tego roku.

Dostajemy od Was coraz więcej zapytań odnośnie do rozliczania tegorocznych PIT-ów. Nic dziwnego. Tegoroczne zmiany to prawdziwa rewolucja, która, jak informuje nas Ministerstwo Finansów, ma znacznie ułatwić ten proces. Jako że jest to rok testowy, rodzi się wiele wątpliwości. Co wiadomo na pewno? 

Co czeka przedsiębiorców w 2019 roku? Ustawodawca przygotował szereg zmian w dotychczas istniejących rozporządzeniach oraz całkiem nowe regulacje.