Newsletter o sprawozdaniach finansowych
Do tej pory sprawozdania finansowe sporządzane były formie papierowej i ręcznie podpisywane przez cały zarząd. Następnie tak sporządzone dokumenty przesyłano do KRS. Dotychczasowa forma zostanie zastąpiona nowoczesną forma, która ma być dużo wygodniejsza, ale trzeba się do niej odpowiednio przygotować. 

Dostajemy od Was coraz więcej zapytań odnośnie do rozliczania tegorocznych PIT-ów. Nic dziwnego. Tegoroczne zmiany to prawdziwa rewolucja, która, jak informuje nas Ministerstwo Finansów, ma znacznie ułatwić ten proces. Jako że jest to rok testowy, rodzi się wiele wątpliwości. Co wiadomo na pewno? 

Co czeka przedsiębiorców w 2019 roku? Ustawodawca przygotował szereg zmian w dotychczas istniejących rozporządzeniach oraz całkiem nowe regulacje. 

Już niebawem 2019 r. a wraz z nim duże zmiany w prawie podatkowym, a wśród nich te dotyczące kosztów zakupu i eksploatacji samochodów. Czy warto rozważyć zakup samochodu jeszcze w tym roku, czy tez lepiej poczekać do momentu wejścia zmian?

Kiedy faktura gotówkowa nie stanowi podstawy kosztu uzyskania przychodu?

Od 2017 roku obowiązuje niższy limit dla transakcji gotówkowych. Wynosi on 15 000 zł. Co ważne limit odnosi się do kwoty transakcji brutto. Wydatki opłacone gotówką powyżej limitu nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Kwestia ta budzi wiele wątpliwości, dlatego zgromadziliśmy najczęściej pojawiające się sytuacje i pytania w tym zakresie.